17 sierpnia 2014

Romantic elegance
photos - Simone Damiani
hair - Agnieszka Wojsznis
make-up - Joanna Reimann
rings - h&m
shoes - zara
clutch - mohito/EN/ My beloved! I know that I haven’t posted anything new lately so today I’m adding something special and a little bit different than usual. The above pictures are the result of a collaboration with one of the best and most professional photographers with whom I have had the honor and pleasure to cooperate with. If someone from Szczecin (but not only) would be interested in a cooperation with Simone please contact me. The dress which I’m wearing is from IvyRevel and is designed by Kenza Zouiten of whose style and beauty I have been a big fan for many years. I ordered it for over a year ago, but didn’t have the occasion to show it until now. 
I wanted to take the opportunity to thank my friends Aga and Asia who helped me with hair and make-up :). So this is basically what I wanted to say (write), hopefully this was not the last cooperation of this kind.
 
/PL/ Kochani, dawno nie publikowałam żadnego wpisu, dlatego dzisiaj dodaje coś specjalnego, trochę innego niż zazwyczaj. Powyższe zdjęcia są wynikiem współpracy z jednym z najlepszych i najbardziej profesjonalnych fotografów z jakim miałam  zaszczyt i przyjemność współpracować. Gdyby ktoś z okolic Szczecina (i nie tylko) był zainteresowany współpracą z Simone, proszę o kontakt. Sukienkę którą ubrałam, kupiłam już ponad rok temu, ale dopiero teraz znalazła się prawdziwa okazja żeby ją tutaj zaprezentować. Pochodzi ona z IvyRevel, a zaprojektowała ją sama Kenza Zouiten, której stylu oraz urody jestem fanką od wielu lat. 
Korzystając z okazji bardzo dziękuję Adze i Asi za to, że te zdjęcia wyglądają tak a nie inaczej :)  No i to by było chyba na tyle - mam nadzieję że to pierwsza ale nie ostatnia taka współpraca i że jeszcze nie raz będziecie mieli okazję zobaczyć jej wyniki na blogu.


Instagram